حجت‌الاسلام والمسلمین غلامی: تشکل‌های مردمی با روحیه انقلابی فعالیت می‌کنند

دبیر شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری گفت: تشکل های فرهنگی و مردمی با نگاه و روحیه انقلابی و هدف های کاملا مشخص فعالیت می کنند.

به گزارش ستاد خبری نخستین اجلاسیه جوانان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین رضا غلامی که به منظور شرکت در گردهمایی تشکل های مردمی همکار آستان قدس رضوی به مشهد سفر کرده است، در بدو ورود به فرودگاه شهید هاشمی نژاد اظهار کرد: شکل گیری جبهه مردمی انقلاب اسلامی از دستاوردهای حماسه ۹ دی محسوب می شود زیرا بعد از این حماسه شاهد رویش از تشکل های مردمی در کشورمان بوده ایم.

وی افزود: به لطف خداوند بعد از این حماسه ماندگار، صدها تشکل مردمی در عرصه های مختلف به ویژه عرصه های فکری و فرهنگی در کشور فعال شد و امروز هر کدام با استفاده از ظرفیت های ساده مردمی خدمات بزرگی ارائه می دهند.

دبیر شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه تشکل های فرهنگی و مردمی با نگاه و روحیه انقلابی فعالیت می کنند، خاطرنشان کرد: یکی از پایگاه های اصلی تجمع و هماهنگی بین این تشکل ها آستان قدس رضوی است که امیدواریم با عنایت حضرت رضا(ع) شاهد هماهنگی و انسجام بیشتر تشکل های مردمی در جهت اجرای برنامه های مهم برای پیشرفت و آبادانی کشورمان باشیم.

وی با اشاره به برگزاری نخستین اجلاسیه بین المللی جوانان رضوی گفت: این اجلاسیه فرصت مناسبی است برای آنکه شاهد فصل جدیدی از رویش تشکل های مردمی باشیم و افراد علاقه مند وارد عرصه های فکری و فرهنگی شوند.

حجت الاسلام غلامی با اشاره به اینکه ایران امروز در شرایط منحصر به فردی قرار دارد، خاطرنشان کرد: گذار نسلی شرایط را فراهم کرده است تا ما با سرعت و در وسعت گسترده فعالیت های فرهنگی و اعتقادی را دنبال کرده و زمینه انتقال شایسته امانت انقلاب اسلامی به نسل های بعدی را فراهم کنیم.

وی گفت: آنچه که بعد از هماهنگی و انسجام بخشی مسئله مهمی به شمار می رود، برنامه ریزی برای انجام کارهای بزرگ توسط این تشکل ها و مجموعه های مردمی است. امیدواریم با هم فکری و هم افزایی و تشکیل هیات های اندیشه ورز در حاشیه اجلاسیه جوانان رضوی، زمینه طراحی و آغاز کارهای بزرگ در آینده ای نزدیک فراهم شود.

دبیر شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: حضور ما در مناطق محروم و کمک به مستضعفین یک مسئله عقیدتی است ما به هیچ وقت به دنبال کار تشریفاتی و نمادین نیستیم. وظیفه خود می دانیم که به این عرصه ورود کنیم.

وی گفت: مدیریت جدید آستان قدس رضوی موضوع خدمت رسانی به مناطق محروم را در ابعاد وسیعی در دستورکار قرار داده و خوشخبتانه ساز و کارهای مناسبی هم برای حضور خدام بارگاه منور رضوی در مناطق محروم به منظور ترویج فرهنگ رضوی و کمک به نیازمندان از نظر اقتصادی و عمرانی فراهم شده است.

حجت الاسلام غلامی تاکید کرد: در یکی دو سال اخیر شاهد آثار و برکات فراوان فعالیت های فرهنگی و فکری آستان قدس رضوی هستیم.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.