افتتاحیه دوره تربیت استاد عقاید اسلامی برگزار شد

افتتاحیه دوره تربیت استاد عقاید اسلامی ویژه تدریس عقاید به جوانان و نوجوانان با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از پذیرفته شدگان آزمون ابتدایی این دوره برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، طرح تربیت استاد عقاید اسلامی، ویژه تدریس عقاید به جوانان و نوجوانان با هدف بسترسازی جهت پرورش نیروهای متخصص با توان تبیین عقاید شیعه به صورت نظام‌واره و منسجم و پاسخگویی به شبهات ذهنی جوانان و همچنین آشنایی بیشتر طلاب با شبهات روز مطرح در جامعه و به تبع آن آشنایی با افق‌های نو پژوهشی در زمینه کلام اسلامی از سوی موسسه جوانان آستان قدس رضوی برنامه ریزی شده است.

طبق تحقیقات بدست آمده بهترین سن برای کار اعتقادی سنین نوجوانی و ورود به دوره جوانی است و کار در این دوره می تواند فرد را نسبت به شبهات و انحرافات فکری واکسینه کرده و بنیان‏های اعتقادی شخص و به تبع جامعه را اصلاح کند.

محتوا و واحدهای آموزشی این دوره شامل، دوره عقاید شیعه، ادیان و فرق، روش تدریس عقاید، مهارت مطالعه، فن بیان، انقلاب اسلامی و ولایت فقیه، بینش تمدنی (کلام اجتماعی)، غرب‌شناسی، مخاطب‌‌شناسی نوجوان (روان‌شناسی رشد)و مهارت ارتباط مؤثر با نوجوان خواهد بود. لازم به یادآوری است شرکت‎کنندگان در این دوره تا پایان سال ۹۶ طی آزمون‎‏های مختلف انتخاب شده و بهترین‎های این عزیزان به کلاس‎های اصلی راه پیدا خواهند کرد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.