رهبر انقلاب نیز پرورش یافته مکتب رضوی است

امام جمعه کاشان در دیدار با کاروان خدام حرم رضوی به کاشان گفت: رهبر معظم انقلاب پرورش یافته مکتب رضوی است ‌و مشکلات کشور را با توسل به امام رضا (ع) حل می کند

به گزارش ستاد خبری جشن‌های مردمی و بین‌المللی زیر سایه خورشید، آیت‌الله عبدالنبی نمازی در دیدار با کاروان زیر سایه خورشید، با اشاره به اینکه وجود مبارک امام رضا علیه السلام عطیه ای از خداوند برای ایران و ایرانیان است گفت: یک امام از چهارده معصوم و یک امام از دوازده امام سهم ایرانی ها اسراری از اسرار حق است.

وی با تاکید بر اینکه کاروان های زیر سایه خورشید در قالب جشن های مردمی دهه کرامت باید امام شناسی و ولایت را به نسل جوان ترویج دهند گفت:کاروان ها در دهه کرامت محوریت رابر معرفت افزایی توحیدی و فرهنگ رضوی نسل جوان قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در کاشان فعالیت تشکیلات معاونت فرهنگی آستان قدس رضوی را بر لزوم امام شناسی در دهه کرامت بویژه امام رضا علیه السلام تاکید کرد و گفت: باید در دهه کرامت امام رضا علیه السلام بیشتر وبهتر به مردم به ویژه نسل جوان معرفی و شناسایی شود.

نمازی تصریح کرد: ما باید هنر تبیین جایگاه معارف ناب دینی و شعایر اسلامی را از سخنان ایمه اطهار بویژه امام رضا علیه السلام در جامعه برای ترویج و فرهنگ سازی سبک زندگی دینی و علوی داشته باشیم.

امام جمعه کاشان، تبیین معارف توحیدی، معاد، امام شناسی و معرفت افزایی ولایی از سخنان ثامن الحجج را در قالب جشن های مردمی دهه کرامت با حضور کاروان های زیر سایه خورشید خاطرنشان کرد و گفت: معرفی حقوق ارحام از جمله پدر و مادر، همسر ، همسایه و فرزندان از زبان امام رضا علیه السلام نیز از دیگر مواردی است که می تواند در دهه کرامت در جامعه بین خانواده ها معرفی وتبیین شود.

آیت الله نمازی، اظهارداشت، بهترین معارفی که کشور را در برابر تهدیدات و تهاجمات فرهنگی بیمه می کند ترویج معارف علوی بویژه فرهنگ ناب رضوی‌ در دهه کرامت است.

وی تصریح کرد: همیشه و همه جا فقط عوامل باردارنده اجرایی ، امنیتی و نظامی و انتظامی نمی تواند امور را اصلاح کند بلکه ترویج فرهنگ معارف ناب دینی و شعایر اسلامی و ارزشی بویژه جشن های ملی زیر سایه خورشید در دهه کرامت است که عامل خیر و برکت و هدایت و اصلاح جوانان می شود.

آیت الله نمازی، با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری پرورش یافته مکتب رضوی است ‌و مشکلات کشور را با توسل به امام رضا (ع) حل می کند گفت: مقام عظمای ولایت هر در امورات کشور مشکلات را ببینید برای گشایش امور به آن حضرت متوسل می شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به کاشان در حد واندازه استان عنایت ویژه دارد گفت: در بحث احداث زایر سرای های استانی در مشهد مقدس کاشان نیز به عنوان استان دیده و با احداث و افزایش وسعت ساختمان آن موافقت ویژه داشتند.

کاروان زیر سایه خورشید اعزامی از آستان قدس رضوی به کاشان تا سوم مرداد برای شرکت در جشن های مردمی دهه کرامت در این شهرستان هستند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *