بقعه فاطمه اخری(س) و گلزار شهدا، میزبان برنامه های “نور و نوروز” در گیلان

ویژه برنامه های سال تحویل با نام “نور و نوروز” همزمان با ۳۰استان کشور در دو نقطه از شهرستان رشت برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، ویژه برنامه های سال تحویل با نام “نور و نوروز” همزمان با ۳۰استان کشور با هدف پاسداشت ایام میلاد حضرت زهرا (سلام الله علیها) و همچنین توجه و توسل مردم به حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) و گسترش عطر و یاد این آستان مقدس در بقعه فاطمه اخری(س) و گلزار شهدای شهرستان رشت برگزار می شود.

مسوول هیئت خادمین امام رضا(ع) با بیان اینکه هر دو مراسم از ساعت ۱۱ آغاز می شود، گفت: قرار است برنامه “نور و نوروز” در گلزار شهدا با سخنرانی استاندار آغاز شود و در ادامه با پخش صلوات خاصه حضرت رضا(ع) مراسم ادامه یابد.

اسحاق معبود مژده ای با اشاره به اینکه برگزاری این مراسم با همکاری بنیاد شهید رشت انجام شده است، تصریح کرد: قرار است در ادامه این مراسم نامه امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظیم حسنی قرائت شود و پرچم حضرت در بین جمعیت به اهتزار در آید.

وی توزیع تبرکی آستان قدس رضوی و اقامه نماز ظهر را از دیگر برنامه ها عنوان و خاطر نشان کرد: مراسم دوم نیز در بقعه فاطمه اخری (س) با همکاری اداره اوقاف برگزار می شود.

مژده ای خاطر نشان کرد: قرار است در این ویژه برنامه، علاوه بر توزیع تبرکی و قرائت نامه امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت نیز سخنرانی کند.

وی در پایان گفت: این ویژه برنامه ها به همت کانون جوانان رضوی و همکاری هیئت خادمین حضرت رضا (ع) در شهرستان رشت برگزار می شود.

یادآور می‌شود؛ ویژه برنامه کشوری و مردمی «نور و نوروز»، در روز ۳۰ اسفندماه، به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی و مشارکت شبکه جوانان رضوی در گلزارهای شهدا، امام زادگان، بقاع متبرکه و مهدیه‌های مراکز استان سراسر کشور و با حضور عموم مردم برگزار خواهد شد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *