سایت هسته‌ای نطنز از کاروان “زیر سایه خورشید” انرژی گرفت/ حضور خدام امام رضا(ع) در مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی روشن

خادمان بارگاه منور رضوی با در دست داشتن پرچم متبرک امام رضا(ع) طی آیین ویژه استقبال وارد سایت هسته‌ای نطنز شدند.

به گزارش ستادخبری دهمین دوره جشن‌های مردمی و بین‌المللی «زیر سایه خورشید»، خادمان مضجع نورانی رضوی هنگام گلبانگ توحیدی اذان با پرچم زیبای امام رضا(ع) طی آیین ویژه استقبال وارد مسجد سایت هسته‌ای نطنز شدند.

حرکت پرافتخار و غرورآمیز کاروان زیر سایه خورشید به طرف یادمان شهید گمنام مدفون در این سایت هسته ای همراه با طنین شکوهمند نقاره‌خانه توسط گروه نقاره‌زنی، زیباترین تصویر عزت و بصیرت و دلدادگی را در چشمانت قاب می‌کرد.

عطر اسفند با رقص فواره‌های حوض فیروزه‌ای جلوی مسجد که سربازان جان برکف نیروی انتظامی مثل شاخه‌های شمشاد جلوی آن با احترام و ارادت صف کشیده بودند صحنه‌های زیبایی از آیین استقبال سایت از خادمان امام رضا(ع) بود.

جعبه حامل پرچم روی دست سیدعلی پاک سرشت، فراش کشیک ششم آستان قدس رضوی وقتی از جلوی صف سربازان با تبرک و استلام آنها حرکت می‌کند، گلبوسه‌های عشق و صفا و تمنا را مثل مرواریدی گرانبها در گنجینه جعبه پرچم به امانت می‌سپرد تا با ورود به مشهد‌الرضا به محضر امام مهربانی‌ها هدیه کنند.

کاروان زیر سایه خورشید پس از عبور از عظمت و محبت آیین استقبال مجموعه سایت وارد مسجد شد تا کرامت رضوی را با عبادت توحیدی گره بزند.

خدام حرم رضوی پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر با تجلیل از خانواده‌های شهیدابوالفضل مناقبی و شهیدمحسن احتشامی از شهدای عملیات ثامن‌الائمه به محفل زینت دادند و به رسم ادب، هدایای متبرک حرم رضوی را به خانواده معظم این شهیدان تقدیم کردند.

اهدای هدایا و نبات متبرک حرم رضوی به دارندگان رتبه نخست تا سوم مسابقات نماز و کتابخوانی «اندیشه اسلامی در قرآن» توسط کاروان زیر سایه خورشید از دیگر برنامه‌های فرهنگی حضور آنها در مسجد سایت هسته‌ای نطنز بود.

همچنین ذکر توسل و مدیحه‌سرایی همراه با نی‌نوازی از دیگر برنامه‌های دلنشین در این مراسم بود.

حجت‌الاسلام هادی نورانی، روحانی کاروان زیر سایه خورشید نیز پس از اهدای جوایز با سخنانی در مدح ثامن‌الائمه کام اعضای مجموعه را با جام طهور بصیرت و معرفت‌افزایی غنی کرد.

قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع) توسط محسن ضیایی دربان کشیک سوم خادم حرم رضوی و مدیحه‌سرایی و ذکر صلوات وی حسن ختام برنامه‌های زیر سایه خورشید در سایت هسته‌ای نظنز بود.

بخش پایانی این حضور معنوی با یادداشت خدام در دفتر یادبود سایت نطنز و ادای احترام و تجدید بیعت دوباره به یادمان شهید گمنام در جلوی مسجد که همراه با نواختن مارش پرافتخار نظامی بود، ثبت شد.

مدیر سایت در خاتمه این دیدار معنوی با اهدای هدیه‌ای متبرک و منقش به حدیث سلسله‌الذهب، یا امیرالمومنین و اسامی چهارده معصوم از حضور کاروان زیر سایه خورشید در سایت قدردانی کرد. محسن ذاکریان مدیر این کاروان نیز با اهدای تندیس به مدیر سایت از وی تجلیل کرد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *