کاروان رضوی گیلان را به عطر ولایت متبرک کردند

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به حضور خادمان بارگاه رضوی طی دهه کرامت در این استان عنوان کرد: کاروان خدام رضوی با حضور خود در گیلان، عطر ولایت را در جای‌جای این استان جاری کردند.

به گزارش ستادخبری دهمین دوره جشن‌های مردمی و بین‌المللی «زیر سایه خورشید»، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی با بیان اینکه حرکت کاروان‌های رضوی سنت بسیارخوبی است، اظهار کرد: خادمان حضرت رضا(ع) همه‌ساله با حضور خود در گیلان این استان را به عطر ولایت متبرک می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان ادامه داد: پیامبر(ص) در قرآن این حقیقت را به مردم اعلام می‌کند که از شما اجر و مزد رسالت نمی‌خواهم مگر مودت نسبت به خانواده‌ام اما بعضی‌ تصور می‌کنند این دستور الهی برای حفظ عزت خانواده نبی اکرم(ص) است در صورتی که عزیز نگه‌داشتن خانواده رسول خدا، خدمت به مردم است.

وی ارتباط با خانواده پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) را موجب بهره‌گیری از اخلاق معنوی عنوان کرد و افزود: هنگام مواجه شدن با این بزرگواران دنیای دیگری از معنویت در مقابل انسان گشوده می‌شود.

آیت‌الله قربانی با بیان اینکه اهل بیت(ع) انسان‌هایی اسوه هستند، تصریح کرد: اگر انسان در زندگی دچار مشکلی شود با توسل به ائمه(ع) و امام رضا(ع) به‌زودی پاسخ خود را دریافت می‌کند ضمن اینکه تمسک به ائمه(ع) انسان را خدایی، آخرتی و معنوی می‌کند.

وی با اشاره به ولایتمداری مردم گیلان عنوان کرد: مردم گیلان از قرن سوم هجری به تشیع گرایش پیدا کردند و سه کتاب اربعه در زمان آل‌بویه نوشته شده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه نهج‌البلاغه توسط سیدرضی در سایه آل‌بویه نوشته شده است. افزود: سلار دیلمی از فقهای بزرگ شیعه در قرن چهارم و پنجم هجری قمری نیز از مفاخر گیلان به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه خاندان پیامبر اکرم(ص) از انوار الهیه برخوردار هستند، متذکر شد: اگر انسان به خاندان پیامبر اکرم(ص) بپیوندد دنیای او نورانی می‌شود.

آیت‌الله قربانی به خیانت آل‌سعود اشاره کرد و یادآور شد: در مقابل خائنان حرم، ایران توانسته حرکتی را در دنیا به وجود آورد تا زمینه‌ساز ظهور امام عصر(عج) شود.

وی همچنین اضافه کرد: اگر زمان پیامبر اکرم(ص) و امامان(ع) را درک نکردیم اما امام خمینی(ره) توانستند، مکتب فراموش شده اسلام را دوباره احیا کنند.

نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری، رهبر معظم انقلاب را جانشین به‌حق امام(ره) خواند و اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب روح مودت و ارادت به خاندان پیامبر اکرم(ص) را در جامعه پراکنده است و همتایی مانند ایشان در دنیا وجود ندارد.

وی بر تلاش و حرکت در راستای آرمان ائمه معصومین(ع) تأکید کرد و گفت: مدافعان حرم با وجود اینکه پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) را درک نکردند، از خود گذشتند و ما این ارزش‌ها را از خادمی امام رضا(ع) کسب کرده‌ایم.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *