لبیک شبکه جوانان رضوی به کمک‌رسانی به زلزله زدگان غرب کشور

پس از وقوع زمین‌لرزه در غرب کشور، تشکل‌های شبکه جوانان رضوی ساماندهی و دریافت کمک‌های مردمی را از ۲۵ استان سراسر کشور، با عنوان «به یاری کرمانشاه» آغاز کرد.

شبکه جوانان رضوی پس از وقوع زلزله در استان کرمانشاه و با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر سبک کردن بار مصیبت و جبران خسارت، کمک به آسیب‌دیدگان این زلزله را در دستور کار قرار داد.

کمک‌های مردمی در استان‌های مرکزی، گیلان، مازندران، البرز، کرمان، خوزستان، قزوین، گلستان، سمنان ، لرستان، فارس، اصفهان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، یزد، زنجان، قم، ایلام، خراسان جنوبی، کرمانشاه، هرمزگان و بوشهر توسط شبکه جوانان رضوی، جمع‌آوری و عملیات ساماندهی برای ارسال به مناطق زلزله‌زده انجام شد.

همچنین موسسه جوانان آستان قدس رضوی در استان خراسان رضوی، میزبان کمک‌های مردمی شهرستان‌های این استان بود که در مجموعه یک دستگاه تریلی را به مناطق زلزله ارسال نمود.

از جمله محموله‌های ارسالی می‌توان به ۳۲ عدد کانکس خانگی، ۱۵۰۰ کیلو خرما، ۲۰ هزار تخته پتو، وسایل گرمایشی، غذای کودک، چادر اسکان و.. در قالب ۲۲ دستگاه تریلی، ۲۶ دستگاه کامیون و ۱۲ دستگاه نیسان اشاره کرد.

همچنین آشپزخانه‌های مستقر در استان و تجهیزات ارسال‌شده به کشور عراق در مراسم اربعین، در مناطق زلزله‌زده مستقر شدند و به طبخ و توزیع ۶۳ هزار غذای گرم پرداختند.

شبکه جوانان رضوی همزمان با ایام سوگواری شهادت امام رضا(ع)، اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم در ۳۱ استان سراسر کشور از طریق شماره حساب ۲۸۱۰۴۳۱۱۸۳۵۰۰۱۱ و شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۹۳۵۸۵۸۳۱ به‌نام موسسه فرهنگی قرآن و عترت۳۱۳ یار موعود نزد بانک انصار کرد.

همچنین بیانیه تشکل‌های شبکه جوانان رضوی به شرح زیر می‎باشد:

انالله وانا الیه راجعون

امام رضا (ع): بهترین و نیکوترین زندگی از آن کسی است که زندگی دیگران در کنار زندگی او تأمین شود.

در آستانه سوگواری حضرت شمس الشموس (ع) و در روزهای منتهی به ماه ماتم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به سوگ هموطنان مان در غرب ایران نشستیم.با دلی مالامال از اندوه و قلبی سرشار از رافت و مهربانی با جوانان شبکه رضوی در سراسر کشور و در زیر سایه خورشید به مولایمان علی بن موسی الرضا(ع)اقتدا می کنیم و به یاری نیازمندان زلزله زده می شتابیم.

فرمان ولی امرمسلمین را توتیای چشم نهاده و با توجه به دستورات تولیت آستان قدس رضوی با تمام توان به جمع آوری و ارسال کمک های مادی به مردم غم دیده این خطه از کشور عزیزمان می پردازیم.

تشکل های شبکه جوانان رضوی
۲۵صفر ۱۴۳۹

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *